Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gry. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gry. Pokaż wszystkie posty

lutego 16, 2016

lutego 16, 2016

5 sekund do IO

5 sekund do IO


Chyba większość z nas grała, bądź gra w gry komputerowe. Jedni uwielbiają sadzić roślinki, pływać, czy może też walczyć w przestworzach, lub na ziemi. Gra ma jedno zadanie. Przenieść nas, zainteresowanych do innego świata, gdzie rzeczywistość na chwilę zostanie zagłuszona czymś nierealnym, a jednak jakże fascynującym, im więcej producent włoży w swoje dzieło, tym lepszych efektów mogą spodziewać się konsumenci. Czas, który poświęcamy na tą formę relaksu może być zwodniczy, pochłonięci alternatywnym światem często zatracamy się, nie zdając sprawy ile godzin upłynęło bezproduktywnie. Jednak to "tylko" gra, cóż może się nam stać poza bałaganem w mieszkaniu, czy brakiem obiadu? Nic. Problem zaczyna się gdy cienka granica między światem fikcyjnym a realnym zostaje zatarta..

Koszmar, który mógł wydarzyć się tylko w scenie thrilleru, bądź w jednej z gier w jakiej nie jeden raz brała udział Mika, staje się rzeczywistością. O to siedzi ukryta w bibliotece, mając świadomość,że niebezpieczny psychopata biega z bronią w ręku i zabija każdego napotkanego po drodze ucznia lub nauczyciela.  Strach paraliżuje, przecież takie rzeczy się nie dzieją naprawdę, nie w tak nudnej i nie odznaczającej szkole, jak to Warszawskie liceum. A jednak. Oprawca czegoś szuka, do czegoś zmierza, jeszcze chwila i zostanie zauważona. Kiedy dwa spojrzenia się spotykają, Oczy Mikki robią się co raz większe ze zdziwienia. Przez głowę przelatuje mnóstwo wspomnień, i to jedno najważniejsze. Ona go zna! Wie kim jest morderca, ale dlaczego właśnie On? I dlaczego nie strzelił jej w głowię skoro mógł? 

Mika nie miała łatwego życia, kiedy umarł ojciec zamieszkała wraz z młodszą siostrą w pogotowiu opiekuńczym. Jak żyje się w takim miejscu? Nie zrozumie nikt, kto przez jakiś czas w nim nie pomieszka. Dla nastolatki wydaje się, że nie ma już nikogo z kim mogłaby dzielić ten dziwny stan. Nie potrafi płakać, czuje się zablokowana. Dopiero Bartek, jeden ze współwychowanków ośrodka przykuwa swoją uwagę, ciągłym graniem. To dzięki niemu Mika staje się jedną z najlepszych w tej dziedzinie. I to właśnie za sprawą dawnej pasji zostanie wybrana do trudnego i niebezpiecznego zadania...

Będę szczera, bardzo długo zbierałam się z przeczytaniem powyższej książki. Tak naprawdę sama nie wiem dlaczego po otrzymaniu przesyłki nie potrafiłam się do niej przemóc. Chyba musiała "nabrać mocy" i po prostu odczekać swoje. Kiedy już w końcu zasiadłam do czytania.. automatycznie przepadłam. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Wardy, owszem słyszałam o autorce, jednak do tej pory nie miałam sposobności zapoznać się z jej książkami. Zawsze z pewną niepewnością zagłębiam się w lekturze autorów, którzy zewsząd są zachwalani, może dlatego, że kilka razy srogo się rozczarowałam? Nie wiem. W tym przypadku było inaczej, pozytywnie. Już na samym wstępie zostajemy wciągnięci w fabułę, która mocnym uderzeniem zbija z tropu. Bo tak na "dzień dobry" morderstwo i niepokojące zachowania bohaterów wprawiają w osłupienie. Jako,że tematem przewodnim są gry o bardzo zaawansowanej technologii, całość jawi się jak wyjęta z filmu s-fi, do momentu gdy najnowsza gra zaczyna mieć uchybienia, a gracze zaczynają dziwnie reagować na jej brak.  Cały czas balansujemy pomiędzy rzeczywistością i światem nierealnym, gdyż akcja toczy się na dwóch płaszczyznach. W normalnej codzienności bohaterów oraz na IO gdzie można odczuwać wszystkie bodźce, przez co gra zdaje się jeszcze bardziej rzeczywista. Pozostaje pytanie w jakim momencie alternatywna przestrzeń zaczyna być niebezpieczna, kiedy zaczyna stanowić zagrożenie?

Jestem pod ogromnym wrażeniem samej konstrukcji książki, autorka wykazała się niesamowitą wiedzą w tematyce gier, całej terminologii oraz szczegółów, które stanowią ważne elementy, czytając odnosi się wrażenie,że napisała ją osoba żyjąca w świecie komputerów, bardzo dobrze odnajdująca się w ukazanej dziedzinie.  Druga, bardzo ważna sprawa. Znakomite wykreowanie bohaterów, zwłaszcza zarys psychologiczny nastolatków znajdujących się w pogotowiach opiekuńczych, ale i również tych z innymi problemami. Gra w pewnym sensie tworzyła świat w jakim zagubieni ludzie potrafili się odnaleźć, jednak czy taka złudna wizja samego siebie może być dobra? Czy w pewnym momencie nie doprowadzi do katastrofy ? Jak poradziła sobie główna bohaterka z tym jakże trudnym i ważnym zadaniem? 
Szczerze polecam przeczytanie tej pozycji, mnie podbiła i sprawiła, że nie potrafiłam się oderwać od stron, a samo zakończenie... Sami się przekonajcie. Naprawdę warto!

Za możliwość przeczytania książki chciałam podziękować wydawnictwu Media rodzina.

lutego 22, 2014

lutego 22, 2014

Gra Wyprawa do Dżungli

Gra Wyprawa do Dżungli

Dzisiaj kochani przedstawię wam niepozorną aczkolwiek bardzo ciekawą i wciągającą grę. Nazywa się Wyprawa do Dżungli, w skład gry w chodzi 16 kart skarbów oraz tyle samo kart mapy, dodatkowo mamy 27 żetonów punktów tj. 1, 3, 5 i 10.  Ostatnim elementem jest znacznik gracza rozpoczynającego, który to podaje się kolejnej osobie po ukończonej rundzie. Jak to wszystko wygląda postaram się wam przedstawić. 



Zasady gry są bardzo proste, rozkładamy na stole 16 kart skarbów, natomiast kart mapy rozdajemy dla czterech uczestników,  karty skarbów muszą być odwrócone tak by nie było wiadome co zawierają. Gdy już mamy rozdane karty mapy odkrywamy kartę skarbów i sprawdzamy czy symbol kształt bądź kolor pasuje do tych, które posiadamy. W zależności od zgodności symboli przyznaje się punkty. Jeżeli zgadza się tylko jedna rzecz uczestnik otrzymuje jeden punkt. natomiast przy zgodności kształtu i koloru gracz dostaje maksymalną ilość punktów trzy. 



Przewidziane są cztery rozdania kart, to znaczy tyle ilu jest uczestników gry. Pierwszą rundę zaczyna najmłodszy z graczy po czym według wskazówek zegara podaję się wskaźnik rozpoczynającego rundę.
W grę można grać na różne sposoby, w moim przypadku było tak,że przy układaniu kart skarbów przyglądaliśmy się symbolom w celu zapamiętania gdzie z znajdują się kształty, po około minucie zostały odwracane. Każdy z graczy wybierał jedną ze swoich kart i próbował przypomnieć sobie gdzie znajduje się szukana karta skarbów. Radość była wielka gdy udało się trafić w tą właśnie szukaną, ale i nawet jeden punkt był mile widziany :)


        Na zdjęciu zapatrzona Madzia w karty skarbów, z przykrością muszę przyznać,że szło jej najlepiej ;D


Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 lat, oczywiście dorośli mają nie mniejszą radość, u nas tak się złożyło,że graczami były osoby z trzech pokoleń wiekowych, każda z nas miała wiele frajdy;) Dodatkowo gra rozwija spostrzegawczość, bo w mojej odsłonie trzeba ćwiczyć zapamiętywanie poszczególnych kart, co wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Mogę polecić Dżunglę nie tylko dla dzieci, tutaj również dorośli bardzo przyjemnie spędzą czas, a wyprawa po skarby może okazać się czymś niezwykłym:) 




Muszę przyznać,ze do gry z chęcią będę nie jednokrotnie wracała, naprawdę bardzo przypadła mi do gustu, co najważniejsze cena nie jest wygórowana , ponieważ z tego co widziałam w internecie to wynosi 19.99 zł. 
Sami widzicie,że za tyle radości koszty nie są przerażające, a wręcz przeciwnie:) Jeżeli lubicie gry, nie wirtualne zaopatrzcie się w Dżunglę:)





stycznia 22, 2014

stycznia 22, 2014

Stosik Stosik!! Po raz drugi ;)

Stosik Stosik!! Po raz drugi ;)
Kochani stosikujemy sobie znowu, paczuszki przybywają i to pokaźne, mimo choroby wydawnictwa nie zapomniały o mnie nie zapominały :) Nie dość,że piękne nabytki książkowe to w dodatku coś dla milusińskich, nie całkiem najmłodszych bo i me własne oczęta się zaświeciły na widok zawartości jednej z paczek:) 

A teraz przedstawiam Wam kochani moje zdobycze! :) 



Zaczynamy od góry czy od dołu?? ;))

1. "Anestezja" Thomas Arnold - Miałam dostać Anastazję przyszła ta książka, na początku zwątpiłam, jednak po przeczytaniu opisu stwierdziłam,że nie ma tego złego bo otrzymałam kryminał, więc tylko się cieszyć :).

2. "Wesele" Paulina Ptasińska" - Coś lżejszego, dla kobietek na rozluźnienie, bo w końcu czasem trzeba przeczytać dla relaksu nie zmuszając się do myślenia;)).


3. "Ruth" Elizabeth Gaskell - Z początku nie miałam zamiaru czytać tej książki, ale po przeczytaniu recenzji Martusi zmieniłam zdanie i oto została mi sprezentowana! <dziękuję!:* > 

4. " Prowincja pełna czarów" Katarzyna Enerlich - mogłam zacząć od dołu jednak bo to jest jedna z ostatnich części o Prowincji:) 

5. "Prowincja pełna smaków" K. Enerlich - no to czwarta część ;)

6. "Prowincja pełna słońca" K. Enerlich - ;)))

7. "Prowincja pełna gwiazd " K. Enerlich - ;))

8. Prowincja pełna marzeń " K. Enerlich - Pierwsza cześć serii Prowincji :)))

9. "Biała królowa" Philippa Gregory -Powieś historyczna, wydaje się być niezwykle interesująca, Anglia za czasów panowania Króla Edwara IV , ciekawa jestem czy fabuła mnie porwie, mam nadzieje,że tak! :)

10. "Córka Twórcy Królów" Philippa Gregory - Ciekawa jestem tejże epoki , stanowisko kobiet na sprawy walk o władzę tronu..

11. "Czarownica" Philippa Gregory - Polowanie na czarownice, i ona przygarnięta właśnie przez jedną z nich, mająca dar.. jaki? Mam zamiar się przekonać..:)


Coś dla tych nieco młodszych, chociaż starsi też mogą bardzo przyjemnie spędzić czas w tym jakże przyjemnym towarzystwie!:)




Tak wyglądają oba stosiki, z tym kolorowym na czele :)

 
Bajeczka oraz gra z Basią, super zabawa, dzięki tej jakże pouczającej grze dzieciaki mogą ćwiczyć pamięć w zapamiętywaniu kolorów, oraz ich odgadywaniu, więcej będzie w recenzji:)
Natomiast bajeczki są niezwykle wesołe, kolorowe, gratka dla maluchów, moje dzieciaki jak je dopadły tak siadły i kazały mi czytać, już teraz natychmiast! :))


 Wyprawa do dżungli wydaje się być ciekawą grą, niestety nie miałam jeszcze okazji przyjrzeć się jej dokładnie bo pamiętacie, choroba i tak dalej... 



Powiem tak w Agentów sama z wielką chęcią zagram bo mnie bardzo zaciekawiła ta właśnie gra! :) 



Tak właśnie wyglądają moje kochane maleństwa zajmujące coraz więcej i więcej miejsca;)  Czy znaleźliście coś dla siebie? Albo może czytaliście, (graliście) i podzielicie swoimi opiniami bądź wrażeniami? :)






Copyright © Niekończące się marzenia , Blogger