Liebster blog - trzecie odsłona :))
j    Zabawy blogowe są potrzebne z kilku powodów, na przykład możemy się lepiej poznać, bo wiadomo jest bloger ale nie tylko czytelnik, bądź fotograf, czy kucharz, wiadomo blogi mają różne tematyki, po drugiej stronie monitora jest człowiek. Jaki? Ano właśnie dzięki pytaniom możemy się dowidzieć. 
c    
     Mnie taka przyjemność spotkała już trzeci raz dzięki Oli  z bloga Tam gdzie liczy się słowo , za co bardzo chciałam podziękować :) 
    Leżę sobie w łóżku chora, spać nie mogę, dlaczego? Za sprawą dwóch smerfów chwilowo mieszkających w moim domu, blogujące mamusie wiedzą, że w takich warunkach nie ma chorowania, bo i taki mały krasnal potrzebuje zainteresowania, w dodatku ciocia leży, więc trzeba zapytać dlaczego;) Głowa boli? A gdzie, a mocno? A długo będziesz chorowała, a ciociu zobacz jakie mam autko, a popatrz jem śniadanko, dałem dla kotka mleczka... ;) Tak to w skrócie wygląda;) No więc ze spania nici, a skoro już odpowiadam na pytania, to idąc tym tropem postanowiłam pobawić się tutaj, jeżeli piszę nieskładnie proszę wybaczcie, gorączka swoje robi..;)))
      


      Moje odpowiedzi wyglądają mniej więcej tak :)       1. Jak długo prowadzisz bloga?

      Blog w maju skończy swoje dwa latka, więc dla jednych może to być bardzo mało, dla drugich sporo, ja mogę dodać od siebie tylko tyle,że tak na prawdę blogować zaczęłam po kilku miesiącach od założenia, dość niepewnie się czułam wśród doświadczonych blogerów i przez długi czas pozostawałam w roli obserwatora:)


       2. Od jakiej książki rozpoczęła się Twoja przygoda z czytaniem?
        
           To jest niesamowite ale pamiętam! Bo akurat rozpoczęły się wakacje, ale to chyba było z drugiej klasy do trzeciej szkoły podstawowej, a książką była moja nagroda na zakończenie pierwszej "Szewczyk dratewka" :D na wypasie normalnie, mrówki, cyraneczki te sprawy i ON ;DD Nic nie chcę mówić ale tak teraz pomyślę to romansem zalatuje! ;)


       3. Jaki jest Twój ulubiony gatunek literacki?
    
         Gatunek, gatunek... hmnn oczywiście KRYMINAŁ :))) ale lubię również te historyczne, no i pomarzyć przy fantasy, bo tam nawet moje Edwardy biegają po lasach z wilkami, no i jak tu nie lubić fantastyki :D

       4. Czy masz ulubioną książkową postać?

          Oczywiście,że mam! Yyy to znaczy chyba jednak nie mam, no nie wiem. na chwilę obecną czy ogólnie? Muszę pomyśleć...mam kilka ale nie jedną. Bo wiecie ja jestem na etapie miłości do Legolasa.. no sami rozumiecie ;D 

       5. Jak Twoim zdaniem wyglądałby świat bez książek? 
      
           Nie wyglądałby, to byłaby Sodomia i Gomoria jak to mawiała pani Frau z włatców móch ;D

       6. Czy Twoim zdaniem czytanie książek pobudza wyobraźnię?
     
     Moją wyobraźnię to jeszcze jak pobudza..., dajmy na to czytam sobie o takim hrabim Laceyu Will on się nazywał i co? Moja wyobraźnia go wizualizuje i stawia przy hmm łóżku bo akurat leżałam kiedy czytałam, no i jak można powiedzieć,że nie pobudza skoro pobudza. A na poważnie to tematem mojej pracy licencjackiej była właśnie literatura dziecięca i jej wpływ na rozwój wyobraźni, tak więc moi drodzy, to nie tylko ja jestem odchylona od normy i widzę Hrabiów, czytanie "niestety" pobudza i tak dalej ;).

       7. Jaka książka w 2013 roku zrobiła na Tobie najgorsze wrażenie?
   
      Wymieniłam ten tytuł w moim podsumowaniu, mogę zrobić to jeszcze raz Odszedł ode mnie"  koszmarna książka dobiła moją wyobraźnię, psychikę, ogólnie szkoda słów.

       8. Wolisz książki w wersji papierowej, czy w wersji elektronicznej?

     Oczywiście,że w papierowej, wprawdzie czytałam już ebooki, ale jednak co pachnąca tuszem strona to nie płytka ekraniku ;)

     9. Czy masz w swoich zbiorach książkę do której często wracasz?
   
      Pewnie, uwielbiam wracać do sióstr Sucharskich, zawsze jak potrzebuję się zresetować, kiedy mam jakiś taki problem z szaroburym światem biegnę do Natalii 5  i płaczę ze śmiechu :)
       
    10. Jak zapatrujesz się na promocje w których książka o wartości ok. 30 zł sprzedawana jest za 6 lub 9 zł?

      Dla mnie jako osoby kupującej są jak najbardziej świetne, no nie oszukujmy się, jest wiele świetnych książek, ceny jakie są to każdy wie. Kiedy pojawia się super okazja to oczywiście z niej korzystam, mam wiele w ten właśnie sposób zakupionych lektur. 


     Dziękuję za wytypowanie do gry, teraz przyszła pora na moje pytania oraz nominacje :)   1.  Blogi w zasadzie bywają tematyczne i w danym kierunku oscylują publikowane posty, co sądzisz o wstawkach prywatnych ? 

   2.  Coraz częściej są spotykane wywiady właśnie na blogach, śledzisz je z zainteresowaniem, czy może wcale ich nie czytasz?     
   
     3.  Na co zwracasz uwagę w recenzjach książek? Czego po nich oczekujesz?

    4.  Jest organizowane spotkanie wszystkich blogerów, nie tylko książkowych, chcesz w takim uczestniczyć czy wolisz ograniczyć się do znajomości wirtualnej ? 

     5.  Odwiedzając blogi zwracasz uwagę na wygląd strony, czy  nie ma to dla Ciebie znaczenia ?

     6.   Kiedy założyłam bloga nie miałam zbytniej śmiałości do pisania postów, jak wygkądało to u Ciebie? Blogosfera wciągnęła Cię od razu? 

  7.  Wiadome jest,że nie odwiedzamy wszystkich blogów, od czego zależy Twoja chęć odwiedzania danej strony? A co sprawia,że nie masz ochoty zajrzeć do kogoś drugi raz?  

    8.   Co sądzisz o publikowaniu opowiadań przez blogerów? 

9.  Wymarzone wakacje, niekoniecznie z książką, jakie by to były? 

    10.  Wolisz być anonimowy na blogu, czy nie masz nic przeciwko na podawanie swoich danych bądź zdjęć ?
 


    Nominując blogi przeważnie staram się wybadać czy dany bloger chce brać udział w zabawie,jednak przez moją chorobę nie miałam za bardzo siły wypytywać każdego z osobna, mam nadzieje,że "wybrańcy"  nie będą mieli nic przeciwko, w końcu to nie obowiązek :) 

     A więc oto szczęśliwcy heheheeh : 

    1.  Ania RK z blogu http://soy-como-el-viento.blogspot.com/
    2. Dziewczyny z blogu http://naszksiazkowir.blogspot.com/
    3.  Agnieszka z blogu http://nieczytam.blogspot.com/
    4.  Dziewczyny z blogu http://arenaksiazek.blogspot.com/
    5.  Siostra moja zołza kochana z blogu http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/
    6. Natalka z blogu http://sladami-ksiazki.blogspot.com/
    7. Damian z blogu http://przyrodniczeobserwacje.blogspot.com/
    8. Esa z blogu http://esaczyta.blogspot.com/
    9. Kasia moja, http://bibliotekapodmarcepanem.blogspot.com/
    10. No i jeszcze raz Paulusię :)  http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/      Kochani to by było na tyle, mam nadzieje,że pytania ie są takie straszne jak to stwierdziła moja małpka Bujaczek, ale co tam, ona zawsze narzeka i ja już się przyzwyczaiłam do tego ;)) Życzę wam miłej zabawy!! :)))
18 komentarzy :

 1. Ach Legolas :D
  To o pobudzaniu wyobraźni powaliło mnie na łopatki... Ale, ale Willa to i ja sobie wyobraziłam (cholibka, ślinotok mam :D).

  "Siostra moja zołza kochana" -> :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielimy się Willem, Legolasa zostawię dla siebie ;D

   Usuń
  2. Ej! Ja też chcę Legolasa ;(

   Usuń
 2. Jak zwykle super odpowiedziałaś:)
  Pozwolisz, że się uzewnętrznię tutaj u Ciebie?

  1. Blogi w zasadzie bywają tematyczne i w danym kierunku oscylują publikowane posty, co sądzisz o wstawkach prywatnych ?

  Czasem lubię poczytać, co u kogoś słychać, dzięki temu można daną osobę lepiej poznać. Ale sama jakoś o sobie nie piszę...;)

  2. Coraz częściej są spotykane wywiady właśnie na blogach, śledzisz je z zainteresowaniem, czy może wcale ich nie czytasz?

  A to zależy od osoby, która jest „wywiadowana”.

  3. Na co zwracasz uwagę w recenzjach książek? Czego po nich oczekujesz?

  Najważniejsze są dla mnie uczucia, jakie towarzyszyły czytającemu. Lubię wiedzieć, czy i jakie uczucia książka wzbudziła.

  4. Jest organizowane spotkanie wszystkich blogerów, nie tylko książkowych, chcesz w takim uczestniczyć czy wolisz ograniczyć się do znajomości wirtualnej ?

  Fajnie byłoby poznać na żywo te osoby, z którymi nawiązałam bliższy kontakt blogowy, tylko najpierw musiałabym nieśmiałość przełamać;)

  5. Odwiedzając blogi zwracasz uwagę na wygląd strony, czy nie ma to dla Ciebie znaczenia ?

  Wiadomo, że najważniejsza jest treść recenzji, ale jednak lubię blogi przejrzyste, gdzie nie ma zbyt wielu elementów na stronie głównej. Ale wyznaję zasadę, że każdy ma prawo do własnego wyglądu bloga, więc nic mi do tego;)

  6. Kiedy założyłam bloga nie miałam zbytniej śmiałości do pisania postów, jak wygkądało to u Ciebie? Blogosfera wciągnęła Cię od razu?

  Pisać pisałam regularnie, ale zaczęło mnie wciągać na dobre, gdy pojawił się pierwszy odzew w postaci komentarzy.

  7. Wiadome jest,że nie odwiedzamy wszystkich blogów, od czego zależy Twoja chęć odwiedzania danej strony? A co sprawia,że nie masz ochoty zajrzeć do kogoś drugi raz?

  Na pewno od rodzaju literatury, jaką ktoś czyta. Gdy u kogoś jest np. tylko fantastyka, której ja nie czuję, to wiadomo, że nie będę tam zaglądać, bo nic dla siebie nie znajdę. Lubię też bywać u osób, które odpisują na komentarze. No i oczywiście u stałego grona moich ulubieńców:)

  8. Co sądzisz o publikowaniu opowiadań przez blogerów?

  Dobrze, że publikują, mogę tylko podziwiać, bo sama nie mam talentu do ich pisania.

  9. Wymarzone wakacje, niekoniecznie z książką, jakie by to były?

  Ale bez książki to się nie uda...;)

  10. Wolisz być anonimowy na blogu, czy nie masz nic przeciwko na podawanie swoich danych bądź zdjęć ?

  Na początku chciałam być bardzo anonimowa, ale teraz trochę zmieniłam podejście. Przecież nie wstydzę się tego, co robię, traktuję to poważnie, więc w pewnym stopniu ujawnić się trzeba;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana za wyczerpujące odpowiedzi :))

   Usuń
 3. Pomyliłaś Arenę Ksiązek z Naszym Ksiązkowirem xd Bo u nas Agi nie ma xDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahhaha ja normalnie nie tam gdzie trzeba skopiowałam, dzięki wielkie za poprawkę, ale wy też nominowane jesteście. aj to Aga z Klucza do wyobraźni :))

   Usuń
 4. Agusia jak zwykle Twoje odpowiedzi są nietuzinkowe z niesamowitą dawką dobrego humoru:) Świetnie się je czyta!!!
  Ja zawsze wolałam papierowe książki, ale odkąd zaczęłam czytać na czytniku, to nie mogę go odłożyć na bok. Czytam czwartą książkę z kolei i każda w wersji e-book:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci kochana moja, mam nadzieje,że się nie gniewasz za to,że Cię nie nominowałam? Wiem,że masz mało czasu i jakoś nie byłam pewna czy znajdziesz na pisanie odpowiedzi:) mnie ebooki dobrze się czyta jak już leżę w łóżku, ale póki co mam sporo tych w papierowej wersji :)))

   Usuń
 5. Cudne odpowiedzi :)
  Dla mnie 2 lata bloga to bardzo dużo, biorąc pod uwagę to, że ja prowadzę swojego od niecałych trzech miesięcy ;) A książki zawsze wolałam w wersji papierowej - w sumie czytnik też mam, ale nie korzystam za często...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję;) Och te pierwsze miesiące fajne ale i trudne, to znaczy dla mnie bo nie bardzo umiałam się rozeznać w temacie :)))

   Usuń
 6. Dzięki za nominację. :)

  Też będę świętować w maju dwa latka. Rany, jak to zleciało. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aa zobacz jak to leci czas, fajnie wiedzieć,że ktoś ze mną rozpoczął przygodę niemalże w tym samym czasie :)))

   Usuń
 7. Dziękuję za wyróżnienie. Postaram się w miarę szybko odpowiedzieć na Twoje pytania. Mój blog właśnie skończył dwa latka, więc jesteśmy w podobnym wieku:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe pytania i odpowiedzi. Ja tez lubię wracać do Natalii 5. Są one doskonałym antidotum na chandrę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam! Dziękuje za komentarz na blogu! Bardzo mi się spodobał twój blog. Piszesz w nim bardzo ciekawe rzeczy. Ogólnie to świetnie go prowadzisz :) Zapraszam również na swojego bloga: www.kochamptaki.blogspot.com , gdzie jest wiele o otaczającej nas przyrodzie. :) :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz naprawdę fajnego bloga:) Dodaję do obserwowanych i zapraszam do mnie origamiiptaki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozumiem Twoją miłość do Legolasa :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka