Gra Wyprawa do Dżungli


Dzisiaj kochani przedstawię wam niepozorną aczkolwiek bardzo ciekawą i wciągającą grę. Nazywa się Wyprawa do Dżungli, w skład gry w chodzi 16 kart skarbów oraz tyle samo kart mapy, dodatkowo mamy 27 żetonów punktów tj. 1, 3, 5 i 10.  Ostatnim elementem jest znacznik gracza rozpoczynającego, który to podaje się kolejnej osobie po ukończonej rundzie. Jak to wszystko wygląda postaram się wam przedstawić. Zasady gry są bardzo proste, rozkładamy na stole 16 kart skarbów, natomiast kart mapy rozdajemy dla czterech uczestników,  karty skarbów muszą być odwrócone tak by nie było wiadome co zawierają. Gdy już mamy rozdane karty mapy odkrywamy kartę skarbów i sprawdzamy czy symbol kształt bądź kolor pasuje do tych, które posiadamy. W zależności od zgodności symboli przyznaje się punkty. Jeżeli zgadza się tylko jedna rzecz uczestnik otrzymuje jeden punkt. natomiast przy zgodności kształtu i koloru gracz dostaje maksymalną ilość punktów trzy. Przewidziane są cztery rozdania kart, to znaczy tyle ilu jest uczestników gry. Pierwszą rundę zaczyna najmłodszy z graczy po czym według wskazówek zegara podaję się wskaźnik rozpoczynającego rundę.
W grę można grać na różne sposoby, w moim przypadku było tak,że przy układaniu kart skarbów przyglądaliśmy się symbolom w celu zapamiętania gdzie z znajdują się kształty, po około minucie zostały odwracane. Każdy z graczy wybierał jedną ze swoich kart i próbował przypomnieć sobie gdzie znajduje się szukana karta skarbów. Radość była wielka gdy udało się trafić w tą właśnie szukaną, ale i nawet jeden punkt był mile widziany :)


        Na zdjęciu zapatrzona Madzia w karty skarbów, z przykrością muszę przyznać,że szło jej najlepiej ;D


Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 lat, oczywiście dorośli mają nie mniejszą radość, u nas tak się złożyło,że graczami były osoby z trzech pokoleń wiekowych, każda z nas miała wiele frajdy;) Dodatkowo gra rozwija spostrzegawczość, bo w mojej odsłonie trzeba ćwiczyć zapamiętywanie poszczególnych kart, co wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Mogę polecić Dżunglę nie tylko dla dzieci, tutaj również dorośli bardzo przyjemnie spędzą czas, a wyprawa po skarby może okazać się czymś niezwykłym:) 
Muszę przyznać,ze do gry z chęcią będę nie jednokrotnie wracała, naprawdę bardzo przypadła mi do gustu, co najważniejsze cena nie jest wygórowana , ponieważ z tego co widziałam w internecie to wynosi 19.99 zł. 
Sami widzicie,że za tyle radości koszty nie są przerażające, a wręcz przeciwnie:) Jeżeli lubicie gry, nie wirtualne zaopatrzcie się w Dżunglę:)

10 komentarzy :

 1. Świetna gra. Przeznaczę ją na prezent dla mojej siostrzenicy. Ona lubi takie rodzinne zabawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze polecam, moja bratanica (na zdjęciu) jest nią zachwycona, ciągle chce w nią grać ;D

   Usuń
 2. Jak bym chciała powrócić do takich zabaw <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie stoi na przeszkodzie, jak wspomniałam w recenzji dorośli też mają uciechę z gry :)

   Usuń
 3. No siostra, fajnie to opisałaś, ja bym pewnie tak samo to zrobiła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lata całe w nic takiego nie grałam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy ja ostatnio w coś grałam, hm, chyba było to bardzo dawno. Myślę, ze taka gra to dobry pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka