Klub siostrzyczek - Prawo seriiW rodzinie Reelów panuje poruszenie, bo oto mama dziewczynek, żona swojego męża rozpoczyna pracę w programie telewizyjnym, dokładnie ma prowadzić kącik kuchenny i serwować widzom przepisy, pokazywać jak się wykonuje szybkie i dobre potrawy. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż zupełnie nie potrafi gotować. Dlatego też rodzicielka postanawia podszkolić się z wiedzy kulinarnej, przez tydzień eksperymentuje na swojej rodzinie, co nie za bardzo podoba się dzieciom i mężowi, ale dzielnie starają się znieść te wyczyny. Domownicy należą do osób pozytywnych dla tego też nie mają zamiarów podcinać jej skrzydeł.W prawdzie z chęcią zamówiliby coś na wynos...
 Na szczęście sama uczennica odpuszcza, twierdząc,że w programie i tak będzie korzystała z gotowych już produktów..
Tymczasem najstarsza z sióstr przygotowuje się do bardzo ważnej roli Belli w bajce o Pięknej i Bestii,  bardzo jej na niej zależy ponieważ jak chodzą słychy, odtwórcą Bestii ma być chłopak, który bardzo ale to bardzo się jej podoba. Więc wystąpić u jego boku będzie spełnieniem marzeń. Daje tym wspaniały powód do plotek młodszego rodzeństwa, dziewczynki co chwila naśmiewają się z niej oraz kolegi Scotta. 
Największy popis dają podczas wizyty chłopca w ich domu, powodem jego przybycia było przećwiczenie roli  do występu, lecz gdy na pierwszy plan wyszła najmłodsza Joey nic nie mogło pójść Alex po jej myśli...


Między siostrami nie brakowało poczucia humoru, zresztą tym odznaczała się cała rodzina. Dzielnie się wspierali oraz pomagali gdy sytuacja tego wymagała. Przede wszystkim książkę cechuje lekki styl, dzięki któremu czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Problemy ukazane są takie jak w większości rodzinach, sposób radzenia sobie z nimi oraz jakie nie raz wynikają konsekwencje z nieodpowiednich zachowań. Na szczęście siostry wyciągają wnioski, nawet największe kłótnie się kończą i powracają do zgody. Bo w końcu nie przestaje się być rodziną z powodu jakiegoś sporu.
W książce nie brakuje wstawek rozmów prowadzonych między poszczególnymi siostrami, notatek z ich przemyśleniami, a nawet przepisów do prostych potraw. Jako,że jest to lektura kierowana dla młodszych czytelników to pod ich kątem właśnie została zilustrowana, jak notatnik bądź pamiętnik. Dodatkowo można znaleźć psychotesty do rozwiązania. 
Według mnie ta pozycja jest świetnie skonstruowana tak by mogła trafić do tej młodszej grupy czytających,Szczerze polecam, również dorosłym. 


11 komentarzy :

 1. Szczerze mówiąc to chyba nie książka dla mnie, a jak się nie jest czegoś pewnym to lepiej się wstrzymać, przynajmniej taką zasadę wyznaję. Więc z całym szacunkiem, ale raczej odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, bardzo fajna seria. Ciekawie jest powrócić do swojego dzieciństwa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło dowiedzieć się,że nie tylko ja tak miło spędziłam czas przy tej serii:)

   Usuń
 3. O a ja myślałam, że to będzie o nas:) W sensie sióstr:) Chętnie przeczytam lubię książki dla młodzieży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Madziu o nas czyli o siostrach jeszcze coś będzie, ale muszę to zrobić w odpowiedniej oprawie:))

   Usuń
 4. Sama raczej spasuje, ale polecę tę książkę mojej nastoletniej siostrzenicy. Myślę, że ona będzie zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z młodzieżówek, to raczej wolę polskich autorów, więc tym razem nie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda bo ta seria jest na prawdę fajna i myślę,że podobałaby Ci się:))

   Usuń
 6. Tym razem nie dla mnie, unikam młodzieżówek, chociaż zdarzają się wyjątki, ale tym razem spokojnie mogę sobie darować :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka