Kolejna odsłona Libster Blog Award
Dostałam jakiś czas temu nominację, zacną i to bardzo. Od Kasiek Z pasją o dobrych książkach - która chyba przestała mnie kochać...:(. Na pytania mimo wszystko odpowiem, bo również lubię wszelakie zabawy blogowe. 


1. Czy jest książka do której ciągle wracasz? 

Tak. Ogólnie bardzo często wracam do pewnych tytułów, mam tak zwanych poprawiaczy humoru, po które często sięgam kiedy wpadam w totalnego, katastroficznego doła. A mowa o Natalii 5 - przyznać muszę, że egzemplarze są już mocno zniszczone. Chyba pora zaopatrzyć się w nowe. 

2. W której książce zakończenie zbulwersowało cię do tego stopnia, że chciałbyś/chciałabyś je zmienić? 

Cholera, nie wiem. Tyle zakończeń było nie takich jak chciałam. Ostatnio to chyba książką, która wzbudziła wiele emocji, Jojo Moyes,  Chyba większość wie jak się zakończyła. No i ja tak bardzo nie chciałam żeby stało się co i tak było przesądzone i do samego końca miałam nadzieje, że będzie dobrze, ale nie było i zostałam z pustką i bólem serca. No więc to zakończenie bym zmieniła. Na lepsze. Tylko w sumie dla kogo...

3.  Której książki lub książkowego cyklu nie chcesz przeczytać?

Taaak, teraz swoim wyznaniem narażę się na niezrozumienie a nawet potępienie. Bo nigdy nie chciałam i dotąd się mi nie odmieniło, nie chcę i nie przeczytam, ani nie obejrzę... Harrego Pottera.  Nie przemawia do mnie ta seria, ani film z beznadziejnym dubbingiem. Nie mam pojęcia czy jest jakaś inna wersja, ale nasz dubbing jest straszny. Książki mnie nie przyciągają. Więc no... już wiadomo. HP nie dla mnie. 

4.    Której bohaterki/bohatera tak bardzo nie znosisz, że najchętniej zabiłabyś/zabiłbyś go już w pierwszym rozdziale?

Najbardziej drażniące postaci były w erotykach, ale do tej pory pamiętam jak w słynnym Collide drażniła mnie ta tępa bohaterka i jej zidiociały facet. Boże! Jak sobie przypomnę to od razu dostaję telepawki. No nie znoszę tych kreacji. I cały czas łudzę się, że po świecie jednak nie chodzą tego typu idiotki. Bo, że kretynów nie brakuje to już niestety wiem. Cóż... Jak widać collide pozostawiło trwały ślad w mojej psychice, powinnam rościć o odszkodowanie za straty :) 

5. Czy kiedykolwiek fabuła książki owładnęła Tobą tak bardzo, że zakradła się do Twoich snów? Jeśli tak, podaj tytuł i autora.

Ha! No dobrze, mam gdzieś co i kto sobie o mnie pomyśli ;) Ale książka a dokładniej jaka seria, którą przeżywałam całą sobą to był  ZMIERZCH i naprawdę śniło mi się po nocach, że biegam po łące za Edkiem, po czym budziłam się rozczarowana, że to był tylko sen, zaś Edziu nie stoi ukryty za regałem i nie spogląda jak się ślinię podczas snu;). O wstawieniu czajnika bez wody na kawę nie wspomnę.... Tak. To były piękne czasy, a zmierzcha kocham do tej pory. Za te wspomnienia!:)
 
6.  Po jaki rodzaj książek sięgasz najchętniej?
 
Nie mam ulubionego gatunku, ale nie przeczytam szmirowatych erotyków i przerażających horrorów. 
 
7.   Czy zdarza Ci się mówić cytatami?
 
Tak, ale to wszystko przez moją mamę, która jest bardzo oczytana no i jej konikiem są wszelakie cytaty z klasyki, więc siłą rzeczy chcąc dotrzymać poziomu sama zaczęłam to robić:)  
 
8.   Czy lubisz e-booki i audiobooki? Uzasadnij krótko odpowiedź.

E-booki czytam kiedy muszę, na przykład gdy książka została wydana tylko w takiej formie. Czytam bo innego wyjścia nie ma, a lubię autora więc robię wyjątek. Jednak nie lubię i nie będę fanką czytników. Co do audiobooków... Zgiń przepadnij siło nieczysta! Boże drogi jedyny, do tej pory pamiętam cierpienia gdy pierwszy tom Trylogii Czasu dostałam w tymże wydaniu i czytała beznadziejna Dereszowska  czy jak ona ma, nie lubię tej aktorki, nie trawię jej głosu. Nie mam do niej nic, ale nie jestem masochistką i słuchać nieudolnej modulacji było czymś czego nie uniosłam. Innych nawet nie chcę sprawdzać. Mam traumę.  No chyba, że... czytałby Piotr Fronczewski. Wtedy nawet Mógłby czytać mi kołtuna, a ja byłabym uszczęśliwiona;)  Miało być krótko! o kurde...
 
9. Książka zdecydowanie nie trafia w Twój gust. Czytasz do końca, czy rezygnujesz?
 Różnie bywa. W zasadzie staram się męczyć u dokończyć, ale jest kilka tytułów, które po prostu wyeksmitowałam bez żadnych wyrzutów sumienia. 

10 . Z którym bohaterem książkowym najbardziej się utożsamiasz?

Z wieloma postaciami potrafię się utożsamić. To zależy w jakim etapie emocjonalnym aktualnie się znajduje...

11.   Którą książkę uważasz za tak słabą, że nie powinna była nigdy zostać napisana?

 Oooo to pytanie bardzo mnie się podoba. Wszystkie części Greya, Barwy czegoś tam, COLLIDE i tym podobne. Uważam, że te książki są zbędne i niepotrzebne. Bo ani poziomu, ani niczego. Dno, pod którym już nawet nie puka beznadziejność. Ktoś mądry powinien zakazać wydawać badziewia, bo naprawdę szkoda biednych drzew:( 


Dziękuję za uwagę. Miło się odpowiadało, ale koniec nadszedł i trzeba nominować kogoś. Maszyna losująca idzie w ruch.... No i ... :

Zapraszam następujące osoby - 

- Agata Kądziołka ( Nie masz lekko ze mną) 
- Kasia Krasoń ( żebyś miała troszkę zabawy) 
- Chiyome  ( bo chyba jeszcze się w to nie bawiłaś)  Pytania pozostawiam te same ponieważ są bardzo ciekawe:)

  

5 komentarzy :

 1. Hahah ja do tej pory jak jadę przez słoneczny las to mam wrażenie, że gdzieś tam EDEK z BELLĄ skacze po drzewach ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację :D
  Na ostatnie pytanie mogłabym całą notkę napisać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Collide i Collide... A przecież Dimilly jest tysiąc razy gorsze... :D

  To x czajnikiem mnie rozwaliło xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Znowu ja? :D Ha, no dobra, ale mam trochę focha za Harry'ego. Dubbing JEST beznadziejny, ale książki są świetne ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. ''Natalii 5'' faktycznie jest świetne:) Zresztą wszystkie książki autorki uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka