Dogrywka

Dwie przyjaciółki Beatka i Monika. Dwóch tajemniczych mężczyzn, a może i trzech?  Dwie opiekunki do dzieci, jedna podejrzana, druga jeszcze bardziej. No i dziecko. Uroczy kochany chłopczyk. Jest jeszcze super samochód i jego właściciel, z wypasionym zegarkiem i charakterystycznym sygnetem na palcu.
Beata prowadzi firmę, którą to pomaga jej prowadzić Zbyszek, bo jak twierdzi dzięki niemu jeszcze funkcjonuje i utrzymuje się na rynku.
Szczęśliwa żona Andrzeja, oraz mama Jędrusia. Szczęście rodzinne zostanie zburzone, a wszystko za sprawą listu, oczywiście anonimowego. Beci świat legnie w gruzach, co gorsza fakty będą składały się jasno i wyraźnie na niekorzyść męża. Na szczęście sprawy w swoje ręce weźmie Monika, nie wiedząc jak bardzo przysłuży się bliskiej koleżance. Ale to będzie później...na razie jesteśmy na etapie zdrady i udowadniania winy Andrzejowi.
W dodatku jest jeszcze złamane serce Zbyszka 
i niewzruszona na jego uczucia Monia, która to twierdzi,a może wmawia sobie,że zakochała się w innym.
Borys jest mężczyzną w pełni słowa znaczeniu, podoba się każdej kobiecie, wiec jakby sama Monika mogła się mu oprzeć? Chłopak jeździ ścigaczem, co jest bardzo ważne do zapamiętania...
Mieszanka bohaterów  oraz i problemów,a gdzie w tym wszystkim będzie miejsce na natrętną Panią Komisarz oraz morderstwo w tle?

Świetny kryminał, wspaniale wykreowani bohaterowie. Już dawno nie miałam takiej przyjemności z czytania, oraz nie odczuwałam napięcia w oczekiwaniu na kolejne ruchy bohaterów. 
Panie Gacek i Szczepańska tworzą zgrany duet, dzięki któremu człowiek ma zapewniony mile spędzony czas z lekturą ich książek. 
Sama nie potrafiłam się oderwać, a kiedy już musiałam bo sen mnie zmorzył, przez całą noc śniłam o emocjach towarzyszących podczas czytania. Bo napięcie było, może nie takie jak w typowych mrocznych kryminałach, ale kto miał sposobność spotkać się z twórczością obu pań wie,że ich styl pisania jest chwilami ironiczny, żartobliwy, co nie znaczy,że nie traci na powadze sytuacji. 
Przyjemnie się czyta, zagadka jest stopniowana, postacie zgrabnie ze sobą połączone, czego dowiadujemy się na sam koniec, ale to też nie będzie takie dosłowne. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu miłośnikowi  kryminału chcącemu wczuć się 
w detektywa i odgadnąć zamiary tajemniczego zleceniodawcy..

8 komentarzy :

 1. Brzmi naprawdę zachęcająco, a, że jestem fanką gatunku kryminalnego to tym bardziej czuję się zachęcona :)Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tych książek tego świetnego duetu jeszcze kiedyś chciałabym wrócić, tak dla rozrywki, ale czy to się uda...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego miałoby się nie udać? :) Pauluś no coś ty, do nich trzeba!:) przede mną jeszcze zabójczy spadek, bo zaczęłam nie w tej kolejności, jak to ja;)

   Usuń
 3. Książka wydaje się dla mnie idealna :D Zazdroszczę Ci możliwości jej przeczytania :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest na prawdę ciekawa i dodatkowy ważny plus, sama się czyta :))

   Usuń
 4. Czuję się zachęcona:) Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale po tak zachęcających słowach po prostu muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również nie słyszałam wcześniej o tej książce. Wiem jednak, że jak się Tobie Aguś podoba i nie masz pod jej adresem żadnych uwag, to warto po nią sięgnąć:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka