Nasza paczka i niepodległość
Już od najwcześniejszego dzieciństwa należy wpajać dzieciom jakie ważne wydarzenia narodowe mają znaczenie dla naszej kultury czy patriotyzmu. Najlepszą formą są zabawy, bądź czytanie bajek  najlepiej ilustrowanych, bo wtedy maluchy lepiej przyswoją wiedzę oraz zapamiętają to co najważniejsze. 
Autorka książeczki Nasza Paczka i niepodległość postanowiła każde święto wpleść w wydarzenia sześciu krótkich wesołych opowiadań, gdzie bohaterami jest szóstka uczniów, trzech chłopców i dwie dziewczynki, zaś w roli mentora występuje dziadek. 
Między tym wszystkim zostały zawarte cenne informacje na temat wartości oraz tego czego człowiek nie może sprzedać za pieniądze, gdyż wiele razy bywa tak, iż zdobycz jest o wiele cenniejsza, na przykład takie jak pamiątki wojenne.

  "Nie po to mój ojciec walczył pod Piłsudskim,
   rozbrajał wroga i wyszarpywał mu każdą piędź ziemi,
   żeby jego prawnuk poddawał się przemocy najeźdźcy!
   NIE DAJCIE SIĘ WYDRZEĆ NIEPODLEGŁOŚCI! Dodatkowym wielkim plusem książeczki są ilustracje, na każdej stronie zdobiące oraz nawiązujące omawiany temat, jest naprawdę świetny zabieg, gdyż mnie samą bardzo zainteresowały nie tylko obrazki, ale również fotografie. Dodatkowo nie brakuje ciekawostek oraz anegdotek.  Bohaterzy biorący udział w opowiadaniach są bardzo weseli oraz bystrzy, zaś dziadek prawdziwą skarbnicą wiedzy, wydaje się być lekko nie z tej epoki, ale nie jeden raz zaskakuje wiedzą.
Mogłabym naprawdę sporo napisać na temat bajeczki pani Zofii Staneckiej, ale wydaje mi się,że po nią po prostu warto samemu sięgnąć i zapoznać z tym co ma do zaoferowania wnętrze,które zostało dopracowane pod każdym możliwym względem, nie można się do niczego przyczepia.Polecam dla rodziców, których pociechy dopiero co rozpoczynają naukę w szkole, ta publikacja będzie strzałem w dziesiątkę.  
Jestem zdecydowanie na tak, tego typu pouczającym książeczkom dla młodszych czytelników. Lekki język jakim operuje autorka sprawi,iż każde samodzielnie czytające dziecko już na samym wstępie da się pochłonąć i bez problemu zapamięta najważniejsze daty oraz nazwy. 

5 komentarzy :

 1. Bardzo lubię takie książeczki dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest pięknie wydana :) taką pozycje powinnien mieć w posiadaniu każdy rodzic.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że powstają takie książeczki;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mojej córki, a i ja sama z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka