Bajkowo - naukowo - ptaszkowo :)Dzisiaj przedstawiam książeczkę dla młodszych czytelników. Oczywiście Ci starsi również mogą znaleźć ciekawostki dotyczących fruwających przyjaciół, ale czy na pewno dla wszystkich znanych? Przyznam się szczerze,że mam nie raz problem z odróżnieniem ptaszków, o  rozpoznaniu poprzez śpiew nie może być mowy..Dlatego też nie ukrywając czytałam z zaciekawieniem mimo,że historyjki kierowane są dla naszych milusińskich. 

Autorka bardzo zgrabnie wplotła między wierszami nazwy poszczególnych ptaków, tak aby dziecko mogło sobie kilkukrotnie powtórzyć oraz utrwalić. Dodatkowo każda opowieść jest ciekawa, pisana prostym zrozumiałym językiem. Myślę,że żadne dziecko nie powinno mieć problemu z samodzielnym przeczytaniem, Ci jeszcze potrzebujący pomocy rodziców z pewnością skupią się na czytanych przygodach, ponieważ są na tyle krótkie,że nie zdążą się znużyć i przestać interesować. Oczywiście wielkim atutem są obrazki, Pięknie wykonane, przedstawiają omawiany w danym momencie gatunek. Są bardzo wyraziste, kolorowe, sama z przyjemnością spoglądałam po zakończeniu czytania.


Bajka jest ładnie wydana, w twardej oprawie, literki bardzo wyraźne, rozdziały oczywiście z tytułami. Całość na prawdę przyciąga i zachęca do otwarcia i przeczytania. Śmiało polecam rodzicom aby zaopatrzyli swoje pociechy właśnie w tę książeczkę, dzięki której nauczy się rozpoznawać najpopularniejsze ptaki, które to mogą spotkać w parku, ogrodzie bądź również na działce. 


6 komentarzy :

 1. Widziałam już tę książkę na innym blogu i choć ja nie jestem w tak zwanym targecie, to wiem, dla kogo ją nabędę :)

  Zapraszam do mnie na kulturka-maialis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się,że masz dla kogo nabyć:)

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja też już wiem kogo mogę nią obdarować.
  Obserwuję i zapraszam http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och widzę,że szykuje się ładna grupka obdarowanych:)

   Usuń
 3. Target, ładnie to Kulturka ujęła;) Też się w nim nie mieszczę, ale zdjęcie obrazka ma coś w sobie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Mnie też się to określenie bardzo spodobało:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka