Gorączka cz.1Ewa jest w pewnym sensie inna od swoich rówieśników, jako nastolatka nadzwyczaj rozwinięta intelektualnie nie potrafi znaleźć sobie miejsca w zwykłej szkole, robi wszystko by zostać wydaloną. Rodzicie interesują się nią tylko wtedy gdy coś narozrabia. Gdy po raz drugi Ewę wydalają ze szkoły dziewczyna nie wie co będzie się działo z jej życiem, przyszłość stała się niepewna. Buszując po sieci znajduje szkołę gdzie trzeba mieć bardzo wysokie  IQ  oraz zdać wstępne egzaminy. Wysyła zgłoszenie i czeka na dzień w którym będzie mogła znaleźć się daleko od domu. Nietypowa szkoła wydaje się być spełnieniem marzeń, wspaniałe pracownie przedmiotów ścisłych, a najbardziej interesujący dla Ewy jest mikroskop kwantowy..
Nastolatka przez większość swojego życia uchodziła za odludka, nie posiadała przyjaciół, dlatego gdy w nowym miejscu zaczynają się interesować jej osobą rówieśnicy dziwnie się z tym czuje, na szczęście postanawia porzucić dawne niechęci. Oczywiście nie będzie brakowało spięć, jak to miedzy nastolatkami bywa, jednak dziewczynę spotka coś bardzo dziwnego. Podczas wykładu jednego z wirusologów zetknie się z ciekawymi odmianami wirusów, postanowi porozmawiać z profesorem na temat przykładowych próbek. Pokaże jej przykład czegoś zadziwiającego, niestety Ewa przez przypadek zarazi się niebezpiecznym wirusem, w wyniku czego dostanie gorączki, której lekarze nie będą potrafili zwalczyć, co gorsza ustanie akcja życiowa by za chwilę powrócić... Wyniki zaczną się poprawiać, nikt nie rozumiał z jakim zjawiskiem się spotkał, gdyż żadne podane leki nie pomagały, a po śmierci nagle nastąpiła poprawa.
Ewa po wyjściu ze szpitala postanowi za wszelką cenę dowiedzieć się jaki wirus zaatakował jej układ odpornościowy, niestety nigdzie nie będzie mogła znaleźć odpowiedzi.

 Sethos Leontis jest najwaleczniejszym z gladiatorów, nie przegrał jak dotąd żadnej z walk, w świecie kobiet uchodzi za przystojnego niewolnika, któremu trudno się oprzeć. Kiedy poznaje Liwię zdaje sobie sprawę,że pierwszy raz w życiu się zakochał. Wie,że trudną bitwę musi wygrać ponieważ po wszystkim ma się spotkać z piękną Rzymianką i jej rodziną. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli, wprawdzie udaje mu się unicestwić przeciwnika jednak zostaje ciężko zraniony. Chorym zajmuje się jego Przyjaciel Matt, jednak nie dysponuje on wszystkimi medykamentami, na szczęście przybrani rodzice Liwii oferują pomoc w postaci własnego lekarza oraz gościnę w domu. Mężczyznę zaczyna trawić silna gorączka oraz wymioty, jego stan z godziny na godzinę się pogarsza. Nikt nie wie w jaki sposób pozbyć się infekcji z organizmu. W chwilach przebudzeń jego ukochana przekazuje złą wiadomość, w której dowiaduje się,że rodzina postanowiła poślubić ją ze złym prokuratorem.
Gladiator umiera, jednak po śmierci nie znajduje się w miejscu, do którego udają się wszyscy zmarli.
Nie widzi swojej rodziny, natomiast spotyka mężczyznę, który informuje go,że są w Parllaonie. Razem z nim jest jego wierny przyjaciel Matt. Od tej pory Seth próbuje rozwikłać zagadkę tej dziwnej gorączki, przez co trafia do świata Ewy by dowiedzieć się więcej na ten temat. Jak się później okazuje dziewczyna również pracuje nad zagadką i wspólnie postanawiają dowiedzieć z czym się spotkali. Jest jeszcze jedna zadziwiająca rzecz,  która spotyka tych dwoje ludzi...


Czytałam już wiele opinii Gorączki, jednak mnie się ona na prawdę bardzo podobała, kiedy siadałam do czytania zastanawiałam się ile czasu przy niej spędzę, a tutaj nie mogłam oderwać się od stron! Przestawałam czytać jak już oczy same mi się zamykały no i musiałam iść spać. Sięgałam po nią w każdej wolnej chwili. 
Pozostaje pytanie co książka ma w sobie takiego,że przypadła mi do gustu?  Otóż fabuła. Akcja rozgrywa się dwu wątkowo,  z jednej strony jesteśmy w czasach współczesnych, zmagamy się wraz z Ewą z jej rozterkami, później dziwaczną chorobą, która odmienia jej życie by przenieść się w czasie do Brytanii gdzie władzę sprawuje cesarz i jego świta, zaś niewolnicy są traktowani gorzej od zwierząt, poznajemy walecznego Sethosa, który po wielu wydarzeniach zaczyna badać sprawę gorączki w wyniku której umarli ludzie trafiają właśnie do tego miejsca, tylko oni. Jaka tajemnica się kryje za tą groźną i nieznaną chorobą? Jak dla mnie autorka bardzo ciekawie stworzyła świat Parrlaonu, gdzie przebywał gladiator i reszta ofiar, napięcie towarzyszące podczas rozwiązywania zagadki towarzyszyło mi przez cały czas. Ogólnie klimat książki był trafiony w mój gust, jakże się cieszyłam kiedy po skończeniu pierwszej części mogłam sięgnąć po drugą, bo chyba bym nie wytrzymała oczekiwania. 
Co do jakiś wad, to jeżeli ewentualne istnieją nie przeszkadzają w czytaniu, ja tam może kilka znalazłam ale zupełnie nie burzące moich wrażeń. Gorączkę oceniam bardzo pozytywnie, polecam bo jest naprawdę ciekawa. Ja tymczasem wracam do czytania kontynuacji... 14 komentarzy :

 1. Pomysł mi się podobał, ale wykonanie średnio przypadło mi do gustu... Mam na półce drugą część, więc niedługo przekonam się, czy jest lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No popatrz, a mnie się książka bardzo spodobała:) Ciekawa jestem jakie wrażenia będziesz miała po drugiej części:)

   Usuń
 2. Ale cię kochana wzięło z tą książką ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wzięło, wzięło i to jest Twoja wina ;D

   Usuń
  2. Ale ta wina będzie mi wybaczona? ;)

   Usuń
 3. I znów nie moja bajka...;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ją na liście prezentów pod choinkę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i super :) mam nadzieję,że to będzie trafiony prezent:)

   Usuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę mam i zmierzam ją niebawem przeczytać. Jestem więcciekawa, czy mi się spodoba...

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę skrajne opinie, ale jest coś w tej książce, po prostu ma to coś, chociaż jej nie czytałam, to mnie ciągnie i już :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka