Wielka księga. Czytam sobieWielka księga zawiera zbiór różnych opowiadań, są to krótkie historyjki, każda z nich dotyczy poszczególnych wyrazów, które dziecko ma możliwość uczyć się sylabizować. Książka jest ładnie wydana, przyciąga uwagę dorosłego a tym bardziej małego czytelnika.

Ciekawa jest historyjka "Maja na tropie jaja", bardzo się ubawiłam poszukując wraz z Mają oraz papugą zagubionego jajka,  które to odważnie przemierzało miasto, ocean aż dotarło na małą wysepkę, jednak co się stało gdy poszukiwacze dotarli na miejsce ? W skład szukających wchodzą oczywiście zwierzęta, posiadające niebywałą wiedzę. Podróż po oceanie jest pełna napięcie, na szczęście kończy się powodzeniem. Dodatkowo obrazki odzwierciedlające aktualne wydarzenia, pobudzają wyobraźnię nie tylko dziecka.  

W książce występują łatwe dialogi, które nie przysporzą kłopotu w czytaniu na tym etapie czytania, dodatkowo uczy się ono nowych głosek. Jak wspomniałam na początku  wprowadzane są nowe wyrazy, wplatane w historyjkę tak aby łatwo można  było je przyswoić, dodatkowo na stronach jest przykład jak sylabizować konkretne słowo.  Zagłębiają się książkę przybędzie więcej tekstu do opanowania, lecz nadal nie powinien przysparzać trudności. Jest to bardzo dobrze napisana oraz wydana książeczka dla rodziców i dzieci, którzy chcą aby ich pociechy jak najlepiej opanowały sztuki czytania. Uważam,że każda mama powinna sprawić tego typu książeczkę dla swojego dziecka gdyż będzie ona świetną przygodą ale również nauką.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka