Gra - Basia łap kolory!Po raz drugi zapraszam was do zapoznania się z ciekawą grą dla dzieci, ale nie tylko. Tym razem chciałam wam kochani zaprezentować grę "Basia łap kolory". Jest ona przeznaczona dla dzieci już od 5 roku życia. Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego, można się bawić całą rodziną gdyż gra z pozoru bardzo prosta dostarcza rozrywki nawet dla tych starszych.  
W pudełku znajdują się karty do gry, żetony z kolorami oraz obrazki. Zasady są bardzo proste. Trzeba rozłożyć karty do gry białą stroną, tak aby nie można było zidentyfikować koloru. Rozdać po dwa żetony z każdego koloru ( bądź w dowolnej ilości w zależności od liczby graczy) , następnie wylosować kartę, kolor podany na piłeczce ma wyznaczać jaki uczestnicy gry muszą jak najszybciej odnaleźć kładąc swój żeton na odpowiednim obrazku.  


                         Zawartość pudełeczka tj, karty, obrazki oraz żetony

                                Karty do gry przedstawiające kolory

                            Żetony rozdawane dla każdego uczestnika gry
                                                
Grać można różnymi metodami, ilość rund dzielimy w zależności od ilości pozostałych obrazków. Zabawa niesamowicie pozwala rozwinąć refleks oraz  kojarzenie, ponieważ odwrócone obrazki są białe, przez co można się czasem zmylić gdy zostaje wylosowana karta z szukanym kolorem. Każdy uczestnik musi wykazać się szybkością oraz dobrą pamięcią. Basia  bardzo dobrze sprawdzi się dla dzieci, które jeszcze mają problem z właściwym przypisywaniem kolorów do rzeczy bądź roślin. 

Mnie osobiście Gra bardzo się spodobała, miło spędziłam czas wielokrotnie bawiąc się odnajdywaniem szukanych kolorów. Mimo,że Basia kierowana jest dla tych młodszych nie znaczy,że starsi a nawet dorośli będą się przy niej nudzili. Wręcz przeciwnie! Kiedy się zasiada do takiej zabawy wiek nie ma najmniejszego znaczenia, miło jest się na te kilkanaście minut poczuć niemalże jak dziecko. No i jeszcze ta radość z wygranej;).
Basię łap kolory mogę szczerze polecić rodzicom, którzy mają problemy z nauczeniem swoich pociech nazw kolorów, oraz ich rozpoznawaniem. Jak wiadomo nauka poprzez zabawę najlepiej trafia do dzieciaczków. 
Jeżeli chodzi o cenę to waha się między 37 - 45 zł, oczywiście przy zakupie w sklepie internetowym dochodzą koszty przesyłki. Więc chyba najlepiej udać do normalnego sklepu o ile znajduje się taki w pobliżu:). 
6 komentarzy :

 1. Moim chłopakom już nie polecę tej ciekawej gry:))) Wiek niestety już nie ten, a poza tym komputerowe gry wygrywają ze wszystkimi planszówkami. Szymek jeszcze czasami naciągnie mnie na grę w Eurobiznes, ale znowu mnie ta gra nudzi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra. Muszę sobie taką sprawić i wspólnie z członkami mojej rodziny w nią zagram.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech no tylko Wojtuś podrośnie:)
  Wiosenna zmiana wyglądu - baaardzo korzystna;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polecać, gdyż podoba mi się wymiar dydaktyczny tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo! chętnie bym pograła! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Niekończące się Marzenia - kobiety o literaturze . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka